با توجه به الزام استفاده از میلگرد بستر در تولید ساختمان ها و ابلاغ پیوست 6 آیین نامه 2800 توسط وزارت راه و شهرسازی شرکت ها و کارگاه های مختلفی شروع به تولید محصول میلگرد بستر نموده اند.
در ساخت و تولید میلگرد بستر باید استاندارد ها و الزامات مختلفی را نظیر استاندارد آمریکا ASTMa951، استاندارد ملی ایران با شماره 3132، پیوست 6 استاندارد 2800 و سایر مراجع داخلی و خارجی دیگرمد نظر قرار داد. به عنوان مثال مقاومت حد تسلیم و تنش نهایی مفتول های مورد استفاده میلگرد بستر باید به ترتیب حداقل برابر Mpa485 و Mpa550 باشد. همچنین مقدار کاهش سطح مقطع در هنگام گسیختگی حداقل 30% سطح مقطع اولیه باشد.

محصول نهایی تولید میلگرد باید گالوانیزه باشد و حداقل قطر مفتول ها mm4 می باشد.لذا متاسفانه در بازار مشاهده می شود برای تولید محصول میلگرد بستر تنها به جنبه اقتصادی آن توجه می شود و کمتر به مسائل فنی پرداخته می شود.با توجه به اقتصادی بودن میلگرد بستر نسبت به روش های سنتی، کاهش بیش از حد قطر مفتول و در نظر گرفتن قطر کمتر از mm4 یا فولاد ها و مفتول های غیر استاندارد، باعث عدم رعایت مقررات ملی ساختمان و لطمه به حقوق مصرف کنندگان می شود.لذا مصرف کنندگان، کارفرمایان و مالکین باید از شرکت های معتبر برای خرید محصول میلگرد بستر اقدام نمایند و به استاندارد بودن آن واحد تولیدی دقت نمایند.

شرکت رفیع سازه فراهان با بیش از 12 سال قدمت در زمینه تولید محصولات مختلف ساختمانی از جمله میلگرد بستر، از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه برای تولید محصول میلگرد بستر استفاده می کند و کلیه استاندارد های داخلی و خارجی معتبر را در تولید میلگرد بستر رعایت می کند.

 

قیمت میلگرد بستر
نوشتهٔ پیشین
طراحی میلگرد بستر و وادار و وال پست
نوشتهٔ بعدی
ورق گالوانیزه چیست | از کاربرد تا مزایا

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست